Koniec z aparatami cyfrowymi?

koniec_z_aparatami_cyfrowymi.jpg

Szybkie tempo rozwoju technologii cyfrowych sprawia, że to, co jeszcze niedawno było marzeniem wielu osób, dziś staje się przeżytkiem. W regułę tę zaczynają wpisywać się aparaty cyfrowe.

Coraz rzadziej można spotkać turystę z dobrym aparatem, częściej za w dłoni zwiedzających zobaczymy telefony lub tablety. Takiemu podejściu nie można się dziwić.

Obiektywy w nowych urządzeniach mobilnych oferują niejednokrotnie rozdzielczość wyższą, niż jeszcze parę lat temu proponowały aparaty cyfrowe. Co więcej, telefoniczna wersja aparatu potrafi nie tylko uchwycić dużą liczbę pikseli.

W zestawieniu z odpowiednim oprogramowaniem, telefonem wykonamy doskonałe zdjęcie z tzw. auto-focusem, które do złudzenia przypominają fotki uzyskane przy użyciu drogiego sprzętu.

Aparat w telefonie może też automatycznie usunąć efekt czerwonych oczu czy pstryknąć fotkę dopiero wtedy, gdy wszystkie osoby w kadrze szeroko się uśmiechną. Wszystko to sprawia, że przeciętnemu użytkownikowi aparat jako osobne urządzenie przestaje być potrzebny.

Taki sprzęt staje się za to domeną profesjonalnych fotografów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *