Inteligentny dom

inteligentny_dom.jpg

Postęp technologiczny może odmienić nie tylko nasze podejście do rozrywki, do kontaktów na odległość czy korzystania z niektórych narzędzi. Nowoczesne rozwiązania są w stanie całkowicie odmienić nasz sposób funkcjonowania w ramach własnego domu. Jak to możliwe? Odpowiedź na to pytanie kryje się za pojęciem inteligentnego budynku.

https://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/telewizja-przemyslowa/kamery-ip.html

Nowoczesne Systemy łączności dla domu obejmują zarówno ogrzewanie, wentylację i klimatyzację, systemy bezpieczeństwa, sprzęt hi-fi, urządzenia RTV/AGD, oświetlenie, które dostarcza profesjonalny producent artykułów elektrotechnicznych, czy nawet elementy armatury łazienkowej. Wyobraź sobie, że każdą z tych rzeczy możesz dowolnie zaprogramować, a mniej więcej zrozumiesz, jak wiele korzyści może przynieść uzupełnienie budynku o tzw. inteligentny system.

Praktyczne zalety najlepiej widać na przykładzie. Pomyśl więc, że gdy wracasz do domu, zawsze jest w nim odpowiednio ciepło lub przyjemnie chłodno – w zależności od pory roku, światło zapala się automatycznie w pokojach, w których się znajdujesz a żarówki świecą z intensywnością dostosowaną do pory dnia. W domu gra Twoja ulubiona muzyka, a w łazience czeka już przygotowana kąpiel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *