GPS dla każdego

gps_dla_kazdego.jpg

GPS od początku swojego istnienia był cenną innowacją. Tyle że na początku z jego zalet korzystała jedynie amerykańska armia. Na szczęście w czasach pokoju rezerwowanie systemu satelitarnego na potrzeby wojska przestało mieć sens, a z GPS-a mógł zacząć korzystać każdy kto ma na to ochotę.

I dużo pieniędzy – przynajmniej w pierwszej fazie komercyjnego wykorzystania systemu. Jeszcze kilka lat temu GPS był znany przede wszystkim z nawigacji samochodowej. Często jednak była to zabawka dostępna dla bogatszych użytkowników.

Kosztowne było zarówno samo urządzenie jak i oprogramowanie. Stopniowo jednak niewielki sprzęt do nawigacji stawał się coraz powszechniejsze, a sam system GPS zaczął być wykorzystywany również przez telefony i inne urządzenia przenośne. Dziś z zalet nawigacji satelitarnej może korzystać każdy obywatel świata, o ile tylko będzie miał dostęp do tabletu lub telefonu z odpowiednim modułem i oprogramowaniem.

Tanie tablety są zresztą coraz częściej traktowane jako alternatywa dla nawigacji samochodowej. Mogą poprowadzić do celu równie skutecznie, a przy okazji oferują szereg innych, ciekawych opcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *